Írások elmélkedések II.

JÉZUS VÁR - TALÁLKOZZ VELE!

Kedves Szülők, Hittanosok és az új tanévben hittant választó gyerekek!

A hitoktatás minden életkorra kiterjedő feladata az Egyháznak. A gyermekkorban lévő ember csodálatos és őszinte nyitottsággal fogadja be az örömről és a szeretetről szóló tanítást, amely maga az Evangélium. A teremtett világ természeti szépségeinek értelmét, létét, eredetét és vele együtt az emberi élet örök kérdéseinek megválaszolását hivatott szolgálni a hitoktatás. A csodálatos csillagrendszerek, az örök matematikai és fizikai törvényszerűségei, a számolhatatlan fajú és egyedű növény és állatvilág mindig megújuló élete, s benne az emberi élet értelme, szépsége, öröme, gondja, maga a Teremtő szava. E szavakról szól a hitoktatás. Erről tanít a hittankönyv. Erről az emberi magatartásról és gondolkodásról tanít az Egyház, erről elmélkedve hív közösségi életre, szentmisére, kirándulásra, jó beszélgetésekre a hitoktatás.

A hitoktatás erkölcsi nevelésben betöltött szerepe miatt az állam anyagilag is támogatja a hitoktatást a közoktatásban. Ez a tény az óvodás és iskoláskorra helyezi a hangsúlyos vallástudományi és erkölcstani műveltség megszerzésének alapozó lehetőségét. Lelkipásztorok, hittan tanárok és hitoktatók segítségével mélyülhetnek el a tanulók a teremtett világunk rejtelmes kérdéseiben, tehetnek fel kérdéseket önmagukról és világunkról.

A hittanórák döntő részben a megszokott óvodai és iskolai tanítási körülmények között, az osztálytermekben kerülnek megtartásra. Az elsőáldozás vételére felkészítő hitoktatásra az előző évekhez hasonlóan a MARTINKERTVÁROSI PLÉBÁNIA HITTANTERMÉBEN kerül sor.

A hitoktatás teljességéhez a templomi és plébániai közösségi élet adja a valódi, tartós élményt, a szülők aktív példaadó életével kísérve.

Az elkövetkező 2012/13-as tanévre sok szeretettel hívjuk hittanórára a martinkertvárosi, szirmai, görömbölyi, kistokaji óvodásokat és iskolásokat.

Oldal:   <<        >>