Plébánia

TEMETÉS

Mindenekelőtt fogadja őszinte részvétünket!

Temetés ügyintézése miatt keresse fel plébániánkat.

Az Egyház ott áll a gyászoló család mellett és imádkozik, hogy ott, ahol a reménytelenség legyőzhetetlennek tűnik, a hit által mégis ott legyen a vigasztalás és a szeretet.

Ha hozzátartozóját plébániánk segítségével szeretné eltemetni, kérjük:

1. Mielőbb egyeztesse a temetés időpontját a plébános atyával, mindenképpen a temetés időpontjának végleges rögzítése előtt!
2. Keresse fel a Plébániahivatalt nyitvatartási időben, ahol az adatok felvétele történik. Lehetőség szerint a plébános atya is szeretne beszélni a gyászoló családdal, ennek időpontját is egyeztetni kell.

Szükséges iratok és adatok:

halotti anyakönyvi kivonat
az elhunyt neve, vallása
születési helye és ideje
házastársának vagy (egyedülálló esetében) szüleinek neve és vallása
pontos lakcíme
ha nem plébániánk területén lakott: temetési engedély a lakóhelye szerinti plébániától
részesült-e halála előtt a haldoklók szentségében (utolsó kenet)?
a haláleset helye, ideje
a halál oka
a temető megjelölése
a temetés tervezett / illetve plébánossal egyeztetett időpontja
koporsós, vagy urnás lesz a temetés?
igazolás, vagy nyugta az egyházi hozzájárulás fizetéséről, erre akkor is szükség van, ha az egyházi hozzájárulást más egyházközségnek fizette
a költségeket térítő neve, címe, telefonszáma, e-mail címe

Oldal:   <<