Beszámolók

Árpád-házi Szent Margit ereklyéje Miskolcon

2020. január 9-én csütörtökön Újszentmargitáról a diósgyőri római katolikus templomba érkezett Árpád-házi Szent Margit csontereklyéjének egy darabja, melyet Erdő Péter esztergom-budapesti érsek, bíboros adományozott 2013-ban az egyházközségnek.

Az ereklye egy hétig, január 16-ig volt látható Miskolcon: szombaton az újgyőri római katolikus templomban, vasárnap a diósgyőri római katolikus templomban volt újra látható, majd hétfőn a selyemréti római katolikus templomban , kedden Bükkszentkereszten a római katolikus templomban, szerdán pedig martinkertvárosi római katolikus templomban tekinthették meg a hívek.

A Martinkertvárosban 15 órától a 18 órakor kezdődő Szentmise végéig köszönthettük az engesztelő imádság szentjének ereklyéjét!

Árpád-házi Szent Margit (1242-1270) a magyar történelem válságos évében, a tatárjárás idején született. Édesapja IV. Béla látva az ország pusztulását, fogadalmat tett, a népe megmentéséért Istennek szentelte Margitot. Így a gyermek már 4 éves korában a domonkos apácákhoz került Veszprémbe, majd a Nyulak szigetén (jelenleg Margit-sziget) épített domonkos kolostorban nőtt fel. Margit élete teljességgel itt bontakozott ki, és később felnőttként tudatosan vállalva az édesapja fogadalmát, az engesztelő imádság, a böjt, a szegények és a betegek szolgálata töltötte ki az egész életét.

Oldal:   <<        >>